O společnosti >> Historie Euro SITEX s.r.o. Pletivo, sítě proti hmyzu, děrovaný plech, ocelové rošty

Historie Euro SITEX s.r.o.

V roce 1994 založili výrobci sít - firmy SITOS IS Heřmanice, Hutter & Schrantz IS Vídeň a Ludwig Krieger Draht und Kunststofferzeugnisse GmbH Karlsruhe společnost Sitos Trading, později Euro SITEX s.r.o. Smyslem nové organizace bylo vytvoření profesionální poradensko-obchodní firmy, která bude exkluzivně na trzích východní Evropy prodávat sítové plochy shora uvedených výrobců. Společnost Sitos Trading se své úlohy zhostila nadmíru úspěšně a zanedlouho získala rozhodující podíl na českém a slovenském trhu s průmyslovými síty.

Na základě rozsáhlého marketingu a zkušeností zahraničních partnerů se dále profiloval dodavatelský program. Postupně přibyla pletiva a technické tkaniny včetně filtrů, perforované materiály a konečně čtveřici hlavních oblastí dodávaných produktů doplnily drátěné a plastové dopravní pásy. Naprostá většina těchto výrobků pochází z vlastních výrob zakladatelů a společníků firmy Euro SITEX s.r.o. Tam, kde požadavky trhu přesahovaly dodavatelské možnosti "vlastní kuchyně", došlo ke spojení s renomovanými evropskými výrobci, jako je např. firma ROLF KÖRNER GmbH.

V roce 1997 se začala budovat síť exkluzivních obchodních zastoupení či dceřinných společností ve východní Evropě. Postupem času se tak služby a výrobky firmy dostaly prostřednictvím osmnácti reprezentantů do šestnácti států a v několika z nich mají dnes díky své kvalitě dominantní postavení na trhu.

Rychlý vývoj výrobkové struktury a růst prodejní sítě měl přímý vliv i na samotnou firmu Sitos Trading. Nejprve se v souvislosti se zavedením vlastní výroby a s rostoucími aktivitami ve východní Evropě změnil název na současný Euro SITEX s.r.o. Z původních tří proškolených prodejců vznikl dnes čtyřicetičlenný tým specialistů představujících ve své oblasti absolutní špičku. V této době také získala společnost certifikát ČSN EN ISO 9001:2001.


Zcela zásadním milníkem v dějinách firmy Euro SITEX s.r.o. je pak březen roku 2002, kdy do společnosti majetkovým podílem vstupuje skupina výrobních firem HEIN, LEHMANN GmbH. Tento gigant v oblasti výroby průmyslových sít a dopravních pásů doplňuje stávající vlastní české výrobní kapacity společnosti a vzniká tak nabídka služeb a výrobků, která nemá co do šíře a kvality ve východní Evropě obdoby.

V neposlední řadě pak mezi zlomové okamžiky v životě firmy patří září roku 2003, kdy byla dokončena výstavba první části nového obchodního a logistického centra.

Do roku 2009 vstupuje společnost Euro SITEX s.r.o. jako největší český výrobce průmyslových sít. Dokončením druhé a třetí etapy výstavby vlastního areálu vznikl komplex obchodně kancelářských prostor, které jsou připraveny přivítat naše vážené zákazníky. K návštěvě také vybízí nově otevřená podniková prodejna veškerého sortimentu rozkládající se na ploše více než 600 m2.
V osmi zemích východní Evropy již fungují dceřinné společnosti nesoucí název Euro SITEX s.r.o.®.

V roce 2013 se společnosti Euro SITEX s.r.o. podařilo navázat na rozvoj firmy před celosvětovou hospodářskou krizí v roce 2008 a upevnit své pozice ve východní Evropě. Díky zvýšení výrobních kapacit se začaly realizovat první dodávky do Asie a severní Afriky.


Díky své stabilitě na českém ale i na trhu východní Evropy, získává od 1. 1. 2019 Euro SITEX s.r.o. exkluzivní práva pro zastupování dalších výrobkových skupin členů skupiny Stafag a to Steinhaus, Lucotec , Multotec a DOH.

DOH

Společnost s více jak stoletou historií. Vysoce specializovaný dodavatel pásů, jehož dopravní pásy se používají tam, kde gumové, textilní a plastové pásy nelze použít a standardní řešení nejsou k dispozici. Úzce specializovaný a zkušený výrobce drátěných pásů pro individuální a extrémně odolné výrobky v různých oblastech použití.

Steinhaus

Firemní politika řízeného, samofinancovaného růstu, která se důsledně realizuje po dobu 90 let historie společnosti, zajišťuje společnosti Steinhaus GmbH nejen zdravou ekonomickou základnu, ale i docela působivou přítomnost na celém světě. Steinhaus je součástí skupiny STAFAG s více než 50 společnostmi a 3 000 zaměstnanci po celém světě. Rodina Steinhaus je stále většinovým akcionářem této skupiny společností. Dodávací program STEINHAUS se skládá kromě sítových panelů, vyrobených ze syntetických nebo ocelových materiálů, také ze štěrbinových sít a filtračních médií z oceli, syntetických a textilních vláken. Se svými dceřinými společnostmi Lucotec a DOH jsou také výrobci systémů pneumatických pružin a drátěných dopravních pásů.


Lucotec

Po prvních projektech pneumatických pružin od roku 2010 byla společnost Lucotec GmbH založena v dubnu 2014. V této fázi společnost Steinhaus - člen skupiny STAFAG udělala první investice do této začínající společnosti. Dnes je Steinhaus majoritním akcionářem firmy Lucotec a držitelem patentů na pneumatické pružiny s cílem celosvětového rozvoje trhu se systémy pneumatických pružin.

Společnost Lucotec se zaměřuje na řešení problémů s vibracemi u našich zákazníků, zejména tím, že provádí přestavbu třídicích strojů z konvenčních ocelových nebo pryžových pružin na systémy Lucotec. Pneumatické pružiny jsou spolehlivou a optimální alternativou, což znamená téměř úplné snížení vibrací v okolí, optimalizovaný výsledek třídění a snížení provozních nákladů na údržbu a energii.

Multotec

Již 45 let pomáhá společnost Multotec největším světovým těžebním společnostem zpracovávat nerostné suroviny efektivněji, spolehlivěji a účinněji.

S podporou uznávaných vedoucích pracovníků v oblasti metalurgie a technologického inženýrství se naše zařízení pro zpracování nerostných surovin využívá k optimalizaci zpětného získávání a snížení nákladů na vlastnictví v továrnách na zpracování nerostných surovin v téměř 70 zemích na šesti kontinentech.

Společnost Multotec má sídlo v Jižní Africe, registrované společnosti poskytující komplexní služby a výrobní závody se nacházejí v Africe, Evropě, Asii, Austrálii a Severní a Jižní Americe, což nás přibližuje k našim zákazníkům.


Budeme velmi potěšeni pokud Vám našim váženým zákazníkům budeme moci nabídnout některé z našich mnoha výrobků a služeb. Těšíme se na setkání u nás nebo ve Vaší firmě.

Děkujeme Vám za návštěvu našich stránek.

© Copyright 2024 Euro SITEX | Cookies
Design and Programing: Reklalink s.r.o.